Nadwaga i otyłość grożą problemami z potencją

Otyłość nazywana jest chorobą cywilizacyjną. Zwiększona masa ciała jest groźna dla naszego zdrowia. Ma również negatywny wpływ na potencję u mężczyzn. Jakie problemy są z nią związane? Czy można im zaradzić?

Problemy z potencją mogą być bezpośrednio związane z nadwagą i otyłością. Ich przyczyną może być także występowanie chorób towarzyszących, takich jak: miażdżyca, cukrzyca typu II, zawały, a także problemy hormonalne. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, aż u 80% mężczyzn, u których występowała zbyt duża masa ciała, pojawiały się problemy z erekcją.

Przyczyna problemów z erekcją

Główną przyczyną problemów z potencją u osób otyłych jest uszkodzenie, bądź zmniejszenie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych penisa. Powodem takiego stanu rzeczy jest odkładanie się złogów cholesterolu w drobnych naczyniach krwionośnych prącia. Zaburzony przepływ krwi uniemożliwia powstanie i utrzymanie erekcji.

Testosteron

Kolejną przyczyną związaną z zaburzeniami erekcji, może być zmniejszenie ilości testosteronu (testosteron odpowiada za popęd seksualny). U osób otyłych, a także mających problemy z nadwagą ilość testosteronu jest mniejsza, niż u osób mających prawidłowe BMI. Zmniejszenie ilości testosteronu może powodować również problemy natury psychicznej.

Czy warto podjąć próbę z nadprogramowymi kilogramami, aby wspomóc i urozmaicić swoje życie seksualne?

Na pewno tak, ale wymaga to wiele silnej woli, dużej motywacji do działania, a także czasu. Należy wprowadzić odpowiednią dietę, a także ćwiczenia fizyczne. Dzięki regularnej aktywności fizycznej podnosi się wydolność organizmu, a kondycja ulega dużej poprawie. Należy również wziąć pod uwagę to, że utrzymanie wagi na prawidłowym poziomie przeciwdziała powstawaniu chorób towarzyszących otyłości.

Jak uzyskać szybki efekt bez wysiłku?

Jeśli chcemy szybko poprawić swoje życie seksualne – możemy skorzystać z dostępnych na rynku leków i suplementów diety wspomagających potencję i przyczyniających się do poprawy życia seksualnego.

Z pomocą przychodzi Kamagra

Ciekawym rozwiązaniem, dostępnym bez recepty jest Kamagra. W swoim składzie zawiera substancję czynną – sildenafil, którego działanie opiera się na doprowadzeniu odpowiedniej ilości krwi do prącia. Dzięki temu możliwe jest wystąpienie oraz utrzymanie erekcji. Kamagra działa w bardzo krótkim czasie od momentu podania, a efekt utrzymuje się nawet do kilku godzin. Należy jednak pamiętać, że aby doszło do wystąpienia erekcji konieczna jest stymulacja seksualna.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Bez kategorii

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak w prosty sposób poprawić swoje życie seksualne?
Jakie produkty pozwalają zwiększyć potencję?